
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0 |
| Interface | I²C, SPI, SSP, UART, USART |
| Memory Size | 24 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 40 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of ADC Channels | 8 |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 40 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of UART Channels | 1 |
| Number of GPIO | 40 |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 78
Distributors
pcbx
Unit Price$2.43399
Ext.Price$2.43399
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.43399 | $2.43399 |
| 10 | $1.56452 | $15.64520 |
| 25 | $1.53289 | $38.32225 |
| 50 | $1.49524 | $74.76200 |
| 100 | $1.45851 | $145.85100 |
| 300 | $1.42653 | $427.95900 |
| 500 | $1.39524 | $697.62000 |
